Strategia dla Amiki gotowa


- Amica do maja, czerwca przygotuje strategię dla firmy sięgającą roku 2012. Spółka ocenia, że możliwy jest wzrost zysku operacyjnego w tym czasie do około 80 mln zł z 41,9 mln zł w 2009. Spółka nie wyklucza inwestycji w rozbudowę zakładu kuchni kosztem 30-50 mln zł.

Dzisiejsza sesja na warszawskiej GPW rozpoczęła się od spadków głównych indeksów. Indeks WIG20 tracił o godzinie 11.15 0,6% i wynosił 2400 pkt. Tracą spółki małe i średnie. Indeksy mWIG40 oraz sWIG80 zniżkują odpowiednio o 0,25% oraz 0,4%. Wydział Corporate Finance Domu Maklerskiego AmerBrokers S.A. informuje, że w dniu 30 marca 2010 roku przy kursie 3,10 zł obniżona została rekomendacja dla spółki Mieszko z KUPUJ na TRZYMAJ. Produkcja żywności musi wzrosnąć o 70 proc. w ciągu następnych 40 lat by można było wyżywić rosnącą populację Ziemi - przewiduje Organizacja Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa (FAO); raport FAO cytuje w poniedziałek BBC na swoich stronach internetowych.Przy bardzo dużej redukcji zapisów na walory PGE koszt kredytu na ich zakup względem wartości otrzymanych akcji może okazać się bardzo wysoki. Jednocześnie pokaźne redukcje zapisów oraz to, czy papiery zostaną sprzedane po maksymalnej cenie z wyznaczonego przedziału, są kluczowymi czynnikami rzutującymi na skalę przebicia podczas debiutu giełdowego. Prowizja od prowizji, 5 zł za płatność kartą w sklepie, a dla zapominalskich "frycowe" za nowe hasło – to tylko niektóre z dziwnych opłat, jakie mogą nas zaskoczyć w polskich bankach. O tym, że warto czytać "drobny druczek" przekonuje najnowszy raport Expandera. Złoty gwałtownie osłabia się od czwartkowego otwarcia, osiągając chwilowo poziom 4.20 zł za euro przez rosnącą globalną awersję do ryzyka i silne spadki światowych indeksów giełdowych. Złoty obecnie traci do euro 1.2% handlując na poziomie 4.1600, 2.1% do dolara handlując na poziomie 3.3760 i 1.7% do franka handlując na poziomie 2.9180.

Na pomoc dla Haiti po tragicznym trzęsieniu ziemi trzeba przeznaczyć 3,8 mld dolarów - oświadczyli w poniedziałek przedstawiciele ONZ.

W 40 proc. zakładów w Polsce, w których pracowali obcokrajowcy, stwierdzono naruszenia przepisów dotyczących ich zatrudnienia, a w co czwartym pracowali oni bez wymaganego zezwolenia na pracę - poinformowano w środę na konferencji prasowej w Głównym Inspektoracie Pracy. Złoty to najbardziej niedowartościowana waluta - tak twierdzą analitycy największej instytucji finansowej świata JP Morgan Chase. "W średnim okresie spodziewamy się umocnienia złotego, który będzie wspierany przez trwałe ożywienie gospodarcze" - stwierdzili analitycy w komunikacie.

Udzielenie pracownikowi urlopu bezpłatnego następuje albo z jego inicjatywy, albo za jego zgodą. W pewnych sytuacjach może być to rozwiązanie dogodne dla obu stron stosunku pracy, który trwa nadal, jednak bez wykonywania wzajemnych obowiązków. Aby uniknąć przykrych niespodzianek, pracownik powinien mieć świadomość wszystkich wiążących się z tym konsekwencji - w szczególności w zakresie ubezpieczeń społecznych. Analitycy DM IDM SA, w raporcie z 25 lutego, obniżyli rekomendację dla akcji Telekomunikacji Polskiej do "sprzedaj" z "trzymaj" oraz obniżyli cenę docelową do 15 zł, czyli o 7 proc., z 16,20 zł. - Asseco South Eastern Europe prowadzi zaawansowane rozmowy w sprawie akwizycji trzech firm i jest szansa, że do końca roku sfinalizuje zakup jednej z nich. Obecny portfel zamówień spółki na 2009 r. ma wartość około 400 mln zł - poinformował na konferencji prasowej prezes spółki Piotr Jeleński.W warszawskim parkiecie trwa wyrównana walka o dominację na rynku. Strona popytowa z silnym akcentem przypomina o sobie i nie daje za przegraną. Obecnie inwestorzy handlujący na zwyżkę indeksów musza zmierzyć się z psychologiczną barierą na wysokości 2600pkt. Analitycy DM IDM, w raporcie z 31 marca, obniżyli rekomendację dla akcji Trakcji Polskiej do "sprzedaj" z "trzymaj", cena docelowa została utrzymana na poziomie 4,24 zł. W środę indeks WIG 20 kontynuował wzrosty i przebił poziom 2.600 pkt. Zdaniem analityków do końca tygodnia można się spodziewać utrzymania niewielkich wzrostów, a ewentualna korekta spodziewana jest po zwyżce o kolejne 100 pkt.

100 zł rocznie za PIT


Prawie 100 zł rocznie będzie musiał zapłacić pracodawca za rozliczenie pracownikowi jego PIT-u - uważa ekspert PKPP Lewiatan Rafał Iniewski.

Sesja na GPW rozpocznie się od spadków


Wtorkowa sesja w Warszawie powinna rozpocząć się od spadków. Słaba wczorajsza sesja na Wall Street, bezsprzecznie potwierdzająca, że amerykański rynek akcji rozpoczął korektę 7-miesięcznych wzrostów, jak również spadki na azjatyckich parkietach to dostateczny powód, żeby dziś sprzedawać akcje. Zwłaszcza dużych spółek, najbardziej podatnych na impulsy płynące z rynków globalnych.

Zakończono śledztwo przeciwko Josephowi Cassano


Jak wynika z informacji osoby blisko zaznajomionej ze sprawą, prokuratorzy federalni nie wniosą oskarżeń przeciwko byłemu dyrektorowi American International Group Inc. Josephowi Cassano, powiązanego z upadkiem ubezpieczyciela.

PGNiG zapowiada kontynuację rozmów z Gazpromem


Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo zapowiada kontynuację rozmów z Gazprom Exportem na temat dodatkowych dostaw gazu - poinformowała spółka w środowym komunikacie prasowym.

ING podniósł cenę docelową dla LPP


Analitycy z ING podnieśli cenę docelową dla akcji LPP do 2.175 zł z 2.035 zł - podała agencja Bloomberg.

Nasza firma od wielu lat produkuje pawilony biurowe oraz pawilony handlowe. Jeśli jesteś zainteresowany ofertą na nowoczesne pawilony handlowe lub mobilne pawilony biurowe zapraszamy do kontaktu. Poza pawilonami handlowymi oraz pawilonami biurowymi posiadamy w naszej ofercie również takie kontenery jak kontener spożywczy czy kontener mieszkalny. Od niedawna w naszej ofercie znajdziesz również kontener socjalny, który z powodzeniem może zastępować kontenery mieszkalne. Taki kontener socjalny znakomicie sprawdza się również jako kontener spożywczy.